Vzdělání

V červnu roku 2008 jsem úspěšně dokončila šestileté studium Fakulty veterinárního lékařství na Veterinární a Farmaceutické Univerzitě v Brně.

Jak jsem již uvedla v úvodu, tak limity klasické medicíny mě vedly k dalšímu rozšiřování si vzdělání. V roce 2005 jsem absolvovala kurzy Bodové myofasciální techniky (tzv. Bowenovy masáže) u lidí a koní a následující rok jsem složila kurz také u psů. Kurzy vedl mezinárodně certifikovaný lektor Miroslav Francl.

V září roku 2008 jsem dokončila tříleté studium České školy klasické homeopatie v Brně pod vedením zkušeného homeopata Pavla Opelky. Česká škola klasické homeopatie se od ostatních homeopatických škol v ČR liší tím, že vnímá člověka jako bytost, která se vyvíjí v prostoru a čase. Poskytuje nadstandardní vzdělání v oblasti klasické homeopatie a nejlépe ucelený pohled na homeopatickou léčbu člověka. Po dokončení tohoto studia si nadále rozšiřuji své znalosti na postgraduálních kurzech, které Česká škola klasické homeopatie dále pořádá, a na letních školách, které pořádá Česká komora klasické homeopatie.

Současně jsem si rozšiřovala znalosti v oblasti veterinární homeopatie na přednáškách a letních školách pořádaných MVDr. Michalem Jiřičkou, který se v dnešní době věnuje pouze homeopatické léčbě zvířat.

V roce 2009 jsem se stala členem České komory klasické homeopatie a získala titul Registrovaný homeopat. Tento titul získávají pouze homeopaté, kteří splňují nejvyšší odborná a etická kritéria v souladu s pravidly homeopatických společností Evropské unie. Také jsem se stala členem výboru České komory klasické homeopatie a aktivně se podílím na fungování této organizace a informovanosti veřejnosti o možnostech homeopatické léčby a principech homeopatického poradenství.

V roce 2014 jsem absolvovala kurz Fyzioterapie a rehabilitace psů, kde jsem se seznámila s metodami léčebných masáží, cvičení, strečinku, používání rehabilitačních pomůcek, termoterapie, magnetoterapie a elektropunktury.